Ales Stibal

Aleš Stibal

Zaměstnání: eskalační inženýr a trenér ve společnosti Fortinet, spoluvlastník Netlancers s.r.o.

Proč kandiduji: Doba se mění. Když jsem byl mladší, myslel jsem si, že (mi) stačí odvolit, projevit nějakou obecně směřovanou vůli a je to. Ale není. Politika se změnila k horšímu, ve prospěch populismu, polopravdám a manipulacím. Mě se to nelíbí, a nemůžu už nadále sledovat dění okolo mě, které ovlivní budoucnost mých dětí, aniž bych neměl pocit, že jsem mohl udělat více. Proto jsem se rozhodl se aktivně zapojit.

Další informace: Původně jsem ze Štětí, do Litoměřic jsem se přiženil. Celý můj profesní život jse pohybuji v oblasti sítí a programování (C/C++/Python). Jsem autorem několika svobodných open-source projektů, například smithproxy. Po určité době jsem se rozhodl vzít svůj život do vlastních rukou, a založil jsem s kamarády firmu Netlancers, sídlo má v Litoměřicích, možná ji znáte. Po několika letech jsem ji ale musel bohužel opustit, a nastoupil jsem do Fortinetu. Zde jsem si prošel role nižší technické a manažerské, až po veskrze hodně technickou až lektorskou, na které se nacházím nyní (můžete se podívat na můj linkedin). Často pracovně cestuji, hlavně v oblasti Evropy (Francie, Německo, UK), ale občas i dál (USA, Indie).

Ve volném čase, pokud nejsem s rodinou (manželka Katka a synkové Filip a Vojta), nebo nevylepšuji nějaký můj projekt, můžu být např. v “posilce”. Na plachtění mi už moc času nezbývá, což je škoda.

Co mohu nabídnout: Nejsem politický matador, dokonce moje politická zkušenost je mizivá. Profesní život mám ale celkem bohatý, potkávám řadu lidí z odvětví, na různých úrovních a z různých zemí. Moje zkušenost snad může být přínosem.

Navrhni úpravu